Copywriting, czyli pisanie tekstów pod SEO

Jak już pewnie zdążyłeś zauważyć, internet jest pełen treści. Pojawiają się one na każdej stronie i dotyczą wszelkiego rodzaju tematów. Mogą być nimi opisy produktów, reklamy, artykuły blogowe czy krótkie teksty informacyjne.

Osobą odpowiedzialną za ich tworzenie jest copywriter. Zajmuje się on pisaniem treści mających wpływ na strony internetowe, a właściwie na ich widoczność w wynikach wyszukiwania oraz zaangażowanie użytkowników. Oprócz tego, w jego repertuarze zadań znajdziesz również tworzenie sloganów reklamowych czy recenzji produktowych.

Bycie copywriterem to wyzwanie szczególnie dla szarych komórek, które muszą połączyć wszystkie zebrane informacje w sensowną całość. I chociaż jeszcze parę lat temu nikt nie miał pojęcia, że takie stanowisko może okazać się kluczowe dla przyszłości danej firmy, obecnie pozycjonowanie stron, czyli SEO, nie istnieje bez dobrego copywritera.

Jeśli szukasz osoby kreatywnej, zaangażowanej i ze świeżymi pomysłami, która stworzy dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa treści przykuwające uwagę i sprawiające, że pozyskasz nowych klientów – trafiłeś w dobre miejsce.

Copywriting SEO – na czym polega?

SEO copywriting to nic innego, jak tworzenie treści dla celów marketingowych lub reklamowych. W połączeniu z innymi formami komunikacji marketingowej przynosi najlepsze efekty.

Copywriter działa przede wszystkim w obszarze marketingu, internetu, reklam – czyli wszędzie tam, gdzie treści odgrywają jedną z najważniejszych ról. Praca copywritera stawia przede mną wiele wyzwań, ponieważ często mam do czynienia z branżami, o których wcześniej nie miałam pojęcia, jednak dzięki doświadczeniu i znajomości zasad panujących w content marketingu, tworzenie treści nie jest żadnym problemem.

Czym zajmuje się dobry copywriter?

Zaangażowanie, chęć zdobywania nowej wiedzy i umiejętność tworzenia kreatywnych treści – to cechy dobrego copywritera. Do jego głównych zadań zaliczyć można pisanie haseł reklamowych, artykułów eksperckich, treści blogowych, opisów produktów czy opisów stron internetowych.

Przy pisaniu tekstów liczy się przede wszystkim znajomość środowiska SEO oraz umiejętność dobrego researchu, który może okazać się kluczowym etapem przygotowywania treści. Samo lekkie pióro w tym przypadku może nie wystarczyć. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że treści na Twojej stronie przyniosą zamierzony efekt, skorzystaj z usług profesjonalisty.

Do swoich obowiązków zaliczam tworzenie treści nasyconych odpowiednimi hasłami i frazami kluczowymi. Treści wartościowych, zachęcających odbiorców do pozostania na stronie i zapoznania się z szerszą ofertą.

Content marketing – o co w tym właściwie chodzi?

Content marketing jest działaniem mającym na celu zbudowanie relacji z odbiorcą za pomocą wartościowych tekstów znajdujących się na danej witrynie. To właśnie teksty reklamowe czy wpisy blogowe są głównym łącznikiem między Twoją ofertą a potencjalnym klientem. Podczas tworzenia content marketingu liczy się przede wszystkim dobre zrozumienie marki, z którą przyszło nam współpracować, oraz z jej potrzebami.

W zakresie moich usług, mających wpływ na content marketing, znajduje się pisanie artykułów lub wpisów blogowych w języku polskim.

Wpisy blogowe

copywriting - Marta Kafar

Wpisz blogowe to wszelkiego rodzaju publikacje umieszczone w witrynach internetowych i na blogach firmowych. Teksty te mają za zadanie informować o ofercie firmy, przyciągać uwagę oraz zainteresować odbiorców tak, aby dokonali oni zakupu lub skorzystali z danych usług.

Warto pamiętać, że dobrze napisany tekst będzie stanowić świetną promocję Twojego przedsiębiorstwa oraz pozwoli na lepsze i skuteczniejsze wypromowanie strony internetowej.

Artykuły blogowe

kontakt - Marta Kafar

Artykuły blogowe dokładnie i wyczerpująco opisują dane zagadnienie. Dzięki nim zbudujesz profesjonalny wizerunek swojej marki, a przy okazji stworzysz status specjalisty w danej branży.

Pozycjonowanie strony www a copywriting SEO

Pozycjonowanie strony, czyli SEO, jest ściśle powiązane z copywritingiem. Wynika to z faktu, że tworzone treści odpowiadają wymaganiom i algorytmom wyszukiwarki, która dzięki temu może zaindeksować stronę www i umieścić ją na wysokim miejscu w wynikach wyszukiwania.

Copywriting to nie tylko tworzenie prostych tekstów o perswazyjnym charakterze, ale również dopracowywanie ich tak, by zawierały główne i najważniejsze słowa kluczowe związane z ofertą Twojej firmy.

Teksty muszą zwracać na siebie uwagę i wyróżniać się na tle konkurencji. Bazując na zebranych frazach, zapytaniach kierowanych przez użytkowników do wyszukiwarki oraz ścieżce zakupowej, tekst zawiera w sobie wszystko co potrzebne do tego, by pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć wyświetlenia domeny.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje pomocy copywritera?

Pisać teksty może każdy, jednak tworzenie ich w taki sposób, by miały realny wpływ na rozwój firmy, zwiększenie sprzedaży oraz polepszenie wizerunku i rozpoznawalności na rynku jest domeną dobrego copywritera. Zatem jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, zoptymalizowanych treściach pod kątem SEO, spójnym contencie oraz szybkim wykonaniu zadania, skorzystaj z usług profesjonalisty.